Informacje o tym, że firma Apple boryka się z problemami związanymi z procesem produkcyjnym jubileuszowych modeli iPhone'ów już kilka razy pojawiały się w branżowych mediach. Podobne doniesienia pojawiły się wczoraj w serwisie Barron's.

Christopher Caso, analityk firmy Raymond James przeprowadza swego rodzaju audyt firm wchodzących w skład łańcucha dostaw Apple. Uzyskał on już informacje dotyczące planów produkcji nowych modeli smartfonów Apple i postanowił podzielić się nimi z opinią publiczną.

Caso potwierdził, że problemy, o których raportowano wcześniej rzeczywiście wpłynęły na opóźnienia w produkcji tych urządzeń. Co więcej, pojawiły się kolejne opóźnienia. Produkcja iPhone'ów X ma rozpocząć się w połowie października, miesąc później niż oczekiwano pod koniec sierpnia. Dodał też, że fabryki osiągną pełne moce produkcyjne dopiero w grudniu.

Jeśli informacje te okażą się prawdziwe, to podaż jubileuszowych iPhone'ów będzie mocno ograniczona. Przełoży się to na długi czas realizacji zamówień, które w Stanach Zjednoczonych składać będzie można od 27 października.

Warto przypomnieć, że według Ming-Chi Kuo sprzedaż iPhone'ów 8 i 8 Plus tłumiona jest przez zbliżający się powoli termin premiery jubileuszowego iPhone'a X. Wynika to z faktu, że czas oczekiwania na dostawy tych urządzeń jest dużo krótszy niż miało to miejsce w przypadku premiery poprzednich modeli smartfonów Apple.

Źródło: MacRumors za Barron's