Wśród naszych klientów często pada stwierdzenie, że jeśli iPhone’y różnych generacji (np. iPhone 5 i 5S) wyglądają tak samo, to zapewne części takie jak baterie czy ekrany LCD, również są takie same i można je stosować do aparatów różnych generacji. Najczęściej tak jednak nie jest, co wyjaśnimy na przykładzie różnic między panelem z szybą do iPhone 8 Plus i iPhone 7 Plus.

Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo - oba panele są tych samych wymiarów. Posiadają tę samą strukturę kabla flex - miejsce na śrubki mocujące również znajdują się w tym samym miejscu. Sprawdźmy różnice.

  • Przednia ramka ekranu iPhone 8 Plus jest inna niż w poprzedniku.

  • iPhone 8 Plus posiada plastikowe uchwyty na śrubki w dolnej części ekranu. Poprzednik - metalowe.

  • iPhone 8 Plus posiada metalowe zaczepy w górnej części ramki. Poprzednik - plastikowe.

  • iPhone 8 Plus nie ma pustego miejsca między sensorem otoczenia a sensorem zbliżenia.

Wnioski są proste - jest całkiem prawdopodobne że Apple, gdyby chciało, nie musiałoby zmieniać nic w konstrukcji paneli LCD do iPhone 8 Plus i iPhone 7 Plus i w teorii można by stosować je zamiennie do obu generacji telefonów. Jednak inne położenie zaczepów eliminuje taką możliwość. Bez tego i paru innych szczegółów, panele wyglądają identycznie.

To wszystko na dziś! Pamiętajcie, jeśli macie problem ze swoim iPhone, zawsze możecie skontaktować się z najbliższym w Waszej okolicy serwisem produktów Apple szybkaszybka