W trakcie wtorkowej konferencji, Apple zapowiedziało dwa nowe akcesoria. Pierwszym z nich była bezprzewodowa ładowarka AirPower, a drugim odświeżone etui przeznaczonego do słuchawek AirPods. Jednak zabrakło informacji o dacie wprowadzenia tych produktów do sprzedaży.

Według portalu MacPrime, który powołuje się na źródło związane ze szwajcarskim oddziałem Apple, firma może rozpocząć sprzedaż nowego etui do słuchawek AirPods już w grudniu tego roku, a jego cena miałaby wynieść 69 dolarów amerykańskich. Odświeżona wersja akcesorium ma zostać wyposażona w diodę LED oraz moduł odpowiedzialny za bezprzewodowe ładowanie.

Na razie nie jest wiadomo czy wspomniana wyżej obudowa będzie dostępna jedynie jako osobne akcesorium, czy może Apple postanowi również sprzedawać słuchawki w zestawie z nowym etui. Aktualnie średni czas oczekiwania na słuchawki AirPods, wynosi zaledwie tydzień.

Natomiast bezprzewodowa ładowarka AirPower na pewno nie trafi do sprzedaży w tym roku. Zgodnie z zapowiedziami, nastąpi to dopiero w 2018 roku.

Źródło: MacPrime