W miniony wtorek zorganizowaliśmy naprędce spotkanie forumowiczów MyApple w klubie Niebostan w Łodzi, by wspólnie obejrzeć transmisję z konferencji produktowej Apple.

Strona 1 z 2

Dawno już nie organizowaliśmy imprezy klubowej. Ostatnia taka miała miejsce w Poznaniu w klubie Good Time Radio, ale za jej organizację bardziej odpowiadał Rafał Pawłowski z iPort. W Łodzi ostatnie klubowe spotkanie MyApple miało miejsce około siedmiu lat temu. Pomysł by spotkać się na wspólnym oglądaniu zrodził się pod koniec ubiegłego tygodnia, a informacja na MyApple pojawiła się dopiero w sobotę. Miałem więc pewne obawy o frekwencję. Do Niebostanu przybyło w sumie około 50 osób. Były osoby z Łodzi, ale także z Wrocławia i Gdańska.

Było wspólne piwo przed i po konferencji, dyskusje o nowych produktach, a także konkursy i nagrody. My bawiliśmy się z Wami świetnie. Mam nadzieję, że i Wy z nami także. W imieniu redakcji chciałbym Wam podziękować za tak liczne przybycie i za naprawdę świetną zabawę.

Szczególne podziękowania należą się Damianowi Dylewskiemu, który pomógł nam w organizacji spotkania w Niebostanie, a także Fabianowi Kowolowi, którego autorstwa zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Początkowo planowaliśmy do odbioru transmisji użyć dedykowanej aplikacji w Apple TV trzeciej generacji, ale na pięć minut przed jej rozpoczęciem przestała ona działać. Problem był masowy. Ludzie z całego świata pisali na Twitterze, że program ten przestał działać. Na szczęście w pogotowiu był iPad Air 2 i bateria zewnętrzna o dużej pojemności. To z niego, za pośrednictwem AirPlay i wspomnianego już Apple TV obraz i dźwięk trafiał do projektora.