W ciągu ostatnich dni pojawiło się kilka ciekawych analiz dotyczących sprzedaży iPhone'ów. Warto przypomnieć, że od dłuższego czasu produkt ten stanowi podstawowe źródło przychodów dla firmy z Cupertino.

Analitycy z TrendForce przewidują, że w 2017 roku Apple odnotuje wzrost sprzedaży tych urządzeń o 5,6% w porównaniu do roku poprzedniego. W tym roku sprzedanych zostać ma aż 227,5 miliona sztuk iPhone'ów.

Co więcej, rozpoczęcie sprzedaży jubileuszowego modelu iPhone'a z ekranem OLED przyczynić się ma do rozpowszechnienia smartfonów z takim właśnie typem ekranu na całym świecie. TrendForce prognozuje, że w 2020 roku około 43% sprzedawanych smartfonów wyposażonych będzie w wyświetlacz OLED.

To samo dotyczy technologii rozpoznawania twarzy, którą Apple nazwało Face ID. Ma ona również rozpowszechnić tego typu rozwiązania na globalnym rynku smartfonów. Do 2020 roku wartość światowego rynku modułów do rozpoznawania twarzy wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych wzrosnąć ma aż o 209 procent.

Na koniec warto wspomnieć o raporcie firmy Strategy Analytics. Zgodnie z nim od momentu rozpoczęcia sprzedaży iPhone'ów do końca drugiego kwartału bieżącego roku Apple sprzedało około 1,2 miliarda sztuk tych urządzeń. Przewiduje się, że pod koniec przyszłego roku skumulowany przychód ze sprzedaży iPhone'ów osiągnie poziom tryliona dolarów.

Źródło; 9To5Mac