W trakcie dzisiejszej konferencji Apple prawdopodobnie przedstawi najnowsze smartfony, wyposażone w moduł odpowiedzialny za bezprzewodowe ładowanie. Najnowsze doniesienia sugerują, że akcesoria Apple służące do indukcyjnego ładowania, nie będą na razie dostępne.

Big 431b85dc b182 48ee a0c1 4b681a912960

Według Ming-Chi Kuo z KGI, Apple nie wprowadzi dziś do sprzedaży swojej bezprzewodowej ładowarki. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że firma jeszcze nie rozpoczęła masowej produkcji tego akcesorium. Rzekomo wpływ na to mają bardzo rygorystyczne wymogi RF, które Apple samo określiło, a obecnie nie jest w stanie ich spełnić.

Możliwe jest, że Apple w trakcie dzisiejszej konferencji przedstawi takie akcesorium, które trafi do sprzedaży w późniejszym czasie. Sytuacja może być podobna do tej z zeszłego roku, gdy Apple pokazało słuchawki AirPods, które trafiły do sprzedaży pod koniec 2016 roku.

Klienci, którzy kupią najnowsze telefony Apple, będą musieli zaopatrzyć się w akcesoria firm trzecich w celu skorzystania z ładowania indukcyjnego.

Źródło: 9to5mac