Z systemu iOS 11 Golden Master, który wyciekł w minioną sobotę, udało się wyciągnąć także szczegóły dotyczące procesu konfiguracji FaceID w iPhonie X - systemu autoryzacji opartego o rozpoznawanie twarzy. Tym razem odkrywcą jest Guilherme Rambo.

Rambo udało się uruchomić proces konfiguracji tego systemu, który w pewnym stopniu przypomina rejestrację odcisku palca w przypadku TouchID. Podczas konfiguracji użytkownicy proszeni będą o delikatne ruchy kołowe głową, tak by system mógł zarejestrować jej obraz z każdej strony. Rambo opublikował na Twitterze wideo prezentujące ten proces.

FaceID ma działać szybciej niż TouchID, co więcej skaner twarzy nie będzie wymagał podniesienia iPhone'a. Będzie w stanie zeskanować twarz także wtedy, kiedy iPhone X będzie leżał np. na biurku.

FaceID będzie można wykorzystać zarówno do odblokowania iPhone'a X, autoryzacji płatności w iTunes i App Store, automatycznego uzupełniania danych logowania w Safari czy autoryzacji płatności dokonywanych przez Apple Pay (w iOS 11 GM odkryto także odniesienie do podwójnego naciśnięcia bocznego przyciski celem potwierdzenia płatności). Dodatkowo skaner twarzy będzie w stanie kontrolować to, czy użytkownik w danej chwili ogląda coś na ekranie, blokując jego wygaszenie.

Źródło: Guilherme Rambo