Według wielu doniesień, jubileuszowy model iPhone'a może być bardzo drogi, co dla wielu klientów może okazać się powodem do zaniechania zakupu. Niektóre informacje sugerują, że Apple może zachęcić klientów do zakupu iPhone'a X (Edition) poprzez dodanie pewnych benefitów.

Według analityka Barclays, Marka Moskowitza, Apple może zaoferować klientom, którzy zdecydują się na zakup jubileuszowego modelu iPhone'a, bezpłatny roczny pakiet swoich usług, na który składałby się dostęp do Apple Music oraz iCloud Drive o pojemności 200 GB. Taki ruch ze strony Apple miałby w pewnym sensie zrekompensować klientom wysoką cenę urządzenia. Łączna wartość takiego dodatku to ponad sto pięćdziesiąt dolarów.

Warto przypomnieć, że podobną promocję otrzymały osoby, które zakupiły słuchawki Beats X. Do każdego sprzedanego akcesorium dodany był kod na darmowy, trzymiesięczny dostęp do usługi Apple Music. Jak ciekawostkę można dodać, że kupon był praktycznie bezwartościowy dla polskich konsumentów, pomimo tego, że był dołączony do słuchawek.

Już za dwa dni odbędzie się konferencja Apple, na której firma przedstawi nowe produkty oraz zapowie datę premiery systemów operacyjnych - tvOS 11, macOS High Sierra, iOS 11 oraz watchOS 4. Zapraszamy również na wspólne oglądanie konferencji Apple w Łodzi oraz śledzenie relacji na naszym kanale Live.

Źródło: Businessinsider