Przez lata głównym źródłem wycieków informacji o produktach, nad którymi pracowała firma Apple, byli jej chińscy podwykonawcy. W tym roku niemal wszystkie szczegóły dotyczące nowych iPhone'ów, ale i innych urządzeń, zdradziło samo Apple, udostępniając firmware głośnika HomePod, a teraz pozwalając na wyciek iOS 11 Golden Master.

Dzięki temu ostatniemu, wiadomo już na przykład jak mają się nazywać nowe urządzenia. Deweloper Steven Troughton-Smith odkrył bowiem w kodzie iOS 11 Golden Master odniesienia do iPhone'a 8, iPhone'a 8 Plus oraz iPhone'a X.

Wpisy w kodzie iOS 11 Golden Master potwierdzają wcześniejsze doniesienia, mówiące o tym, że Apple tym razem wyłamie się z utrzymywanej od wielu lat nomenklatury i zrezygnuje z nazwy 7s. Dwa modele będące wersjami rozwojowymi urządzeń sprzed roku występują w kodzie iOS 11 GM jako iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

Z kolei nazwa - iPhone X - potwierdza, że w tym roku Apple przygotowało specjalne urządzenie z okazji dziesięciu lat iPhone'ów na rynku. X to bowiem liczba 10 zapisana w systemie łacińskim (rzymskim), tak jak miało to miejsce w przypadku nazw systemu Mac OS X (OS X).

Źródło: Steven Troughton Smith