Wybór etui do twojego iPhone może wydawać się trudny, szczególnie gdy różni je jedynie grafika na tylnej ścianie. Z pomocą może przyjść firma Puro i jej seria Aqua.

Obudowa jest skonstruowana z PVC i silikonu, ale najciekawsze jest to, co znajduje się pomiędzy warstwami chroniącymi nasz telefon. Brokat zanurzony w płynie ma wystarczająco miejsca by wykorzystując grawitację poruszać się w kierunku ziemi. W połączeniu z promieniami słońca, lub choćby światłem żarówki daje to niesamowity efekt miliona gwiazdek przesuwających się po smartfonie.

Niektórzy uważają, że „Gold is my favourite colour” nie pasuje do tak dużego faceta jak ja, jednakże nikt nie przeszedł obojętnie obok tej obudowy. Niezależnie od tego ile miałem przy sobie etui do testów, to właśnie Puro Aqua wzbudzało największe zainteresowanie. Po prostu nie da się przejść obok niego obojętnie, a patrzenie na przesuwający się po telefonie brokat wciąga jak chodzenie po bagnach niezależnie od płci obserwatora. Ciągle ktoś nieznajomy zaczepiał mnie, pytając o to etui. Pamiętacie lampy lava? Teraz ten efekt macie na swoim iPhone.

Ochrona telefonu wydaje się być wystarczająca. Być może ze względu na dwie warstwy, pomiędzy którymi znajduje się płyn z brokatem, obudowa jest miękka, co z kolei chroni przed wstrząsami. Przyciski głośności i zasilania działają prawidłowo, choć nie są bardzo wyczuwalne, jak to jest w telefonie bez ochrony.

W moim egzemplarzu po pewnym czasie używania zaczął pojawiać się pęcherzyk powietrza, który nieznacznie się powiększa, ale nie zauważyłem żadnego wycieku płynu.

gold is my favorite color

Etui Puro z serii Aqua Cover występuje w róznych wersjach kolorystycznych z czteroma napisami:

i jest kompatybilne z iPhone 8 / 7 / 6s / 6.

Komu poleciłbym ten produkt? Na pewno tym, którzy wybierając obudowę chcą w towarzystwie dosłownie zabłysnąć. Etui robi wrażenie na każdym, przykuwa uwagę i gwarantuję, że wyciągnięcie telefonu chronionego przez tę obudowę nie pozostanie bez komentarza.

Foto: Marek Lewandowski

Etui można kupić w sklepie MyApple w promocyjnej cenie 69,00.