Rok po zakończeniu wymiany telefonów funkcjonariuszy na Nokie z systemem Windows Phone nowojorską policję czeka kolejna zmiana. Jak donosi New York Post, pod koniec roku policjanci zaczną dostawać iPhone'y.

Wymiana obejmie w sumie 36 tysięcy telefonów, z których korzystają policjanci. Zmiana urządzeń podyktowana jest zapewne tym, że zarówno same urządzenia - Lumie 830 i 640 XL - nie są już od dawna produkowane, jak i tym, że w czerwcu Microsoft przestał dostarczać wsparcie techniczne i aktualizacje dla samego systemu Windows Phone. Nie wiadomo o jakie konkretnie modele chodzi, choć nie spodziewałbym się, by były to iPhone'y 8 (stawiam na model SE).

Smartfony nowojorskich policjantów zapewniają dostęp do baz danych z możliwością jej szybkiego przeszukiwania. Otrzymują oni na nie także szczegółowe informacje o wszystkich wezwaniach pomocy na numer 911, często szybciej, niż jest w stanie przekazać je dyspozytornia.

Warto wspomnieć, że wybór platformy Windows Phone do dzisiaj uważany jest za kontrowersyjny i był wielokrotnie krytykowany m.in. ze względu na fakt, że urządzenia z tym systemem stanowiły jedynie niewielki procent wszystkich wykorzystywanych w USA, jak i na to, że decyzję o wyborze tych urządzeń podjęła jedna osoba.

Źródło: New York Post