O słuchawkach piszę dosć często. Zawsze staram się przedstawić takie, które się czymś wyróżniają, mają interesujące rozwiązania - a to z uwagi na grupę użytkowników, którzy nie są zadowoleni z EarPods'ów, które to są dołączane do iPhone'ów. Dzisiaj przedstawię dwa modele słuchawekod firmy dodocool, które są świetną alternatywą dla Apple EarPods i kosztują poniżej 30 $ za parę.

DA109

DA109 to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth 4.1 o konstrukcji dokanałowej z przeznaczeniem dla sportu. Bardzo fajne rozwiązanie w którym akumulatory są wbudowane w słuchawki sprawia, że nie mamy żadnego pałąka tylko cienki, płaski przewód z przyjemnej gumy, który nam kompletnie nie przeszkadza. Między słuchawkami mamy także małego pilota, dzięki któremu możemy sterować odtwarzaczem lub wywołać asystenta głosowego czy odebrać połączenie.

Dodatkowym funkcjonalnym elementem są magnesy, które przyciągają słuchawki do siebie. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy je zdjąć z uszu i zawiesić na szyi bez obawy, że nam spadną lub je zgubimy.

Bardzo dobrze wygląda czas pracy baterii - na pełnym ładowaniu możemy słuchać do 8 godzin muzyki, natomiast na czuwaniu wytrzymają one do 360 godzin.

W zestawie otrzymujemy 3 rodzaje gumek i specjalnych końcówek (stabilizujących słuchawki w uchu) w trzech różnych rozmiarach (S / M / L), krótki kabel microUSB do ładowania słuchawek, etui oraz instrukcję.

Słuchawki grają naprawdę fajnie. W kwestii brzmienia nie oczekujmy jakichś cudów, natomiast są głośne oraz mają sporo niskich częstotliwości czym wychodzą na prowadzenie przed douszne EarPods'y. Zaimplementowano w nich także system CVC 6.0, który jest odpowiedzialny za redukcję szumów.

DA131

W odróżnieniu od poprzednika są to słuchawki przewodowe z wtykiem typu mini jack o konstrukcji dokanałowej z przeznaczeniem ogólnym i gaming'owym. Podobnie jak w DA109 na kablu umieszczono małego pilota, dzięki któremu mamy podstawowe sterowanie. Przyjemny design w kształcie kulek oraz dobre wykonanie sprawiają, że zwracamy na nie uwagę.

W zestawie otrzymujemy aż 4 pary gumek w czterech różnych rozmiarach (XS / S / M / L), splitter 3.5 mm, etui oraz instrukcję.

Słuchawki te grają bardzo podobnie do modelu DA109 jednak czuć różnicę na ich korzyść. Są bardziej selektywne i schodzą do bardzo niskich częstotliwości (według producenta do 3Hz). Jak możemy wyczytać ze specyfikacji - zainstalowano w nich 12 mm przetworniki o wysokiej precyzji z efektem 3D surround.

Podsumowanie

Jeden i drugi model słuchawek dodocool to produkty godne polecenia - w tej cenie nie znajdziemy nic co będzie grało na takim poziomie. Bardzo estetyczne wykonanie + etui dodatkowo nas zachęcają.

Ceny:

DA109 — 35,99 USD (Aktualnie promocja: 21,99 USD)

DA131 — 39,99 USD (Aktualnie promocja: 24,99 USD)

Więcej informacji na stronie producenta: www.dodocool.com