Do prezentacji iPhone'a 8 pozostało już tylko kilka tygodni. O urządzeniu tym wiadomo już bardzo dużo, m.in. za sprawą informacji zawartych w kodzie firmware'u głośnika HomePod. Internetowy serwis agencji informacyjnej Bloomberg opublikował kilka dni temu ciekawe podsumowanie tego, które z nowych funkcji i cech tego urządzenia są faktycznie nowe, a które znalazły się już w innych smartfonach, zarówno tych od Apple, jak i innych producentów.

Mark Gurman z agencji Bloomberg słusznie zauważa, że wiele z wprowadzanych przez Apple nowości oferowały już wcześniej inne, konkurencyjne urządzenia. Prawdopodobnie nie inaczej będzie w przypadku iPhone 8. I tak ekrany OLED dostępne są już m.in. w smartfonach Samsunga (od wielu lat), Motoroli czy OnePlus. Z kolei wirtualny przycisk Home, ekran zajmujący niemal cały przedni panel oraz bardzo cienkie ramki urządzenia i obudowa niemal w całości wykonana ze szkła znane są już Galaxy S8, podczas gdy konstrukcja oparta o stalowej ramie i przednim i tylnym szklanym panelu dobrze znana jest z iPhone'ów 4 i 4s. Podobnie jest z ładowaniem indukcyjnym oferowanym przez wiele konkurencyjnych smartfonów już lata temu (Palm).

Zdaniem Gurmana nowymi funkcjami i elementami niespotykanymi wcześniej w innych urządzeniach jest przede wszystkim trójwymiarowy skaner twarzy, oparty zarówno na przedniej kamerze, jak i czujniku podczerwieni.

Nowości w iPhonie 8 świetnie ilustruje przygotowana przez niego poniższa grafika.

Warto także zapoznać się z treścią samego artykułu w serwisie Bloomberg, a w szczególności z wykresem prezentującym, który z producentów smartfonów jako pierwszy wprowadzał nowe rozwiązania.

Źródło: Bloomberg