Najnowsze oprogramowanie testowe kryje w sobie wiele ciekawych informacji dotyczących nowych produktów Apple, w tym głośnika HomePod. Kolejne odkrycia, dokonane przez redaktorów serwisu iHelp BR to informacje dotyczące parowania tego urządzenia z iPhone'em lub iPadem. Co ciekawe, znaleziono je nie w samym firmware HomePoda, ale w najnowszej becie iOS 11.

Proces ten będzie przebiegał podobnie do słuchawek AirPods, choć sam głośnik pozbawiony jest układu W1. Tak przynajmniej wynika z odkrytej w iOS 11 grafiki oraz wpisów w kodzie samego systemu.

Po pierwszym włączeniu głośnika, system iOS 11 w iPhonie, iPadzie (lub iPodzie touch) zapyta użytkownika o to, czy chce on przeprowadzić proces jego konfiguracji. Zdaniem iHelp BR głośnika nie będzie można skonfigurować za pomocą komputera Mac lub Apple TV, choć prawdopodobnie będzie się z tymi urządzeniami komunikować.

Jedyna istotna różnica w procesie pierwszej konfiguracji głośnika to wymagane aktywowanie Siri i wybór jednego ze wspieranych przez wirtualnego asystenta języków. Animację przedstawiającą proces konfiguracji zaprezentował na Twitterze deweloper Guilherme Rambo.

Źródło: iHelp BR