Wszyscy, którzy pracują mobilnie i są posiadaczami laptopów doskonale wiedzą jak niewygodna jest na nich dłuższa praca. Gdy jesteśmy zmuszeni używać takiego komputera dłużej, nadwyrężamy wzrok, nadgarstki a także ramiona i kręgosłup, ponieważ ekran nie jest na wysokości naszych oczu. Taka sytuacja prowadzi do tego, że się najzwyczajniej garbimy. Wielokrotnie nagradzana za swoje produkty firma Rain Design znalazła rozwiązanie i zaprojektowała specjalną podstawkę pod laptopa o nazwie mStand360.

O produkcie

Podstawka została specjalnie wykonana dla komputerów przenośnych Apple MacBook i MacBook Pro. Dzięki niej mamy bezpieczne i komfortowe warunki pracy, takie jak w przypadku pracy z monitorem komputera stacjonarnego.

mStand360 to ta sama podstawka co jej poprzedniczka mStand, która dodatkowo została wyposażona w możliwość obrotu o 360°. Dzięki takiemu rozwiązaniu w swobodny sposób możemy przekręcać ekran, co jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

Warto zwrócić uwagę, że podstawka ma bardzo ergonomiczny kąt nachylenia, który ustawia wyświetlacz laptopa bliżej linii oczu. Kształt podstawki sprzyja poprawie przepływu powietrza wokół laptopa, co pomaga w lepszym chłodzeniu komputera przy większym obciążeniu przez aplikacje. Podniesienie wysokości ekranu o 15 cm znacznie wpływa na naszą postawę i eliminuje nawyk garbienia się. Ciekawym rozwiązaniem jest też specjalne wycięcie z tyłu, które to pozwala ukryć okablowanie naszego laptopa, jak i pozwala zachować porządek na stole czy biurku w czasie pracy.

Dla największego komfortu zalecam używanie zewnętrznej klawiatury i myszy. Wtedy już całkowicie czujemy się jak byśmy pracowali przy komputerze stacjonarnym.

Wykonanie

mStand360 wykonany jest bardzo starannie z jednego, litego kawałka aluminium, które zostało wypiaskowane i anodowane. Wykonanie bardzo zbliżone do sprzętu Apple co nadaje podstawce elegancki wygląd. Pod spodem mamy obrotowy talerz, który jest praktycznie nie widoczny. Dostępne mamy 3 warianty kolorystyczne (odpowiedniki kolorów urządzeń Apple): Silver, Gold oraz Space Gray. Jestem posiadaczem podstawki koloru Space Gray i muszę przyznać, że nie widzę aby odcień różnił się od komputera - zwróciłem na to uwagę ponieważ w większości akcesoriów innych firm niestety widać różnice.

Wszystkie powierzchnie, które stykają się z biurkiem oraz naszym komputerem zostały zabezpieczone odpowiednimi gumkami, tak by nie porysować ani biurka ani sprzętu.

Podsumowanie

Produkt firmy Rain Design jest naprawdę przydatny i zrozumiałem to już po pierwszych minutach używania. Komfort pracy zmienia się niesamowicie. Mimo małego ekranu (13.3") w moim MacBook'u czuje się jak bym pracował na małym iMac'u. Na biurku wygląda bardzo estetycznie i myślę, że nawet najwięksi minimaliści będą nim zachwyceni.

Cena: 59,90 USD

Więcej informacji: www.raindesigninc.com