Swoje pięć minut przeżywa ostatnio Benjamin Geskin. Na swoim Twitterze opublikował najpierw informację, że Apple planuje wdrożyć nowy odcień złotego koloru o nazwie „Blush Gold”, a nieco później udostępnił dwa krótkie filmy, które rzekomo przedstawiają proces produkcji nowych iPhone'ów. Dziś na na profilu Geskina pojawiły się zdjęcia urządzenia, które podobno jest testową wersją telewizora Apple.

Big 7cf5164b 0cc2 493b a454 1b1c001a8e3d

Zdjęcia po raz pierwszy pojawiły się w chińskim serwisie społecznościowym Weibo, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Widoczne na nich urządzenie znajduje się w dźwiękoszczelnym pokoju, wyposażonym w maszyny, które prawdodpobnie służą do jego testów. W treści posta opublikowanego w serwisie Weibo przeczytać można, że widoczne na zdjęciach urządzenie to „Apple OLED TV” z ekranem o przekątnej około 60 cali z wąską ramką i metalową obudową. Według autora postu, pod ekranem znajdują się dwa czarne punkty, które są podobno kamerą, ale nie są one nawet widoczne na opublikowanych fotografiach.

Ze względu na niską jakość, trudno jest tak naprawdę określić, czy są to w ogóle zdjęcia, czy może specjalnie spreparowane grafiki. Nawet jeśli fotografie te są prawdziwe, to nie ma pewności, że jest to telewizor i to z ekranem OLED. Równie dobrze może to być monitor. Warto przypomnieć, że w poprzednim roku Apple zaprzestało sprzedaży monitora Thunderbolt Display.

Pierwsze doniesienia o rzekomym telewizorze Apple pojawiły się już w 2011 roku i do tej pory nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przedstawiony wyżej materiał traktować należy raczej jako ciekawostkę niż zapowiedź nowego urządzenia od Apple.

Źródło: 9To5Mac