Ming-Chi Kuo, analityk firmy KGI Securities, opublikował dziś raport dotyczący kolejnej generacji zegarka Apple Watch. Według Kuo, nowy smartwatch Apple nie zmieni swojego kształtu, a tym co wyróżniać będzie go od obecnych na rynku modeli będzie moduł LTE, który pozwoli użytkownikom na łączenie się z Internetem z poziomu zegarka. Co więcej, dostępna będzie także wersja bez LTE.

Big 51ee4176 45e8 4032 968b 92537018b21d

Nowe modele mają być dostępne w takich samych rozmiarach jak obecne, czyli 38 i 42 milimetry. Pozwoli to na wykorzystanie istniejących już pasków do tych urządzeń. Warto podkreślić, że według analityka zegarek obsługiwać będzie wyłącznie sieci LTE, co ma wpłynąć na komfort korzystania z Internetu oraz dłuższy czas pracy na baterii.

W 2017 roku na rynek trafić ma dziewięć milionów nowych modeli zegarków Apple Watch, z czego 40 procent stanowić będą te z modułem LTE. W całym bieżącym roku Apple dostarczyć ma około 18 milionów sztuk swojego zegarka, co oznacza 70 procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.

Warto na koniec dodać, że inne zdanie na temat trzeciej generacji zegarków Apple Watch ma John Gruber. Znany bloger twierdzi bowiem, że urządzenie to otrzyma zupełnie nową formę. Jak rzeczywiście wyglądać będzie nowy smartwatch Apple dowiemy się dopiero w dniu jego premiery.

Źródło: iDownloadBlog