Upalne lato i malownicza aura za oknem sprawia, że bardzo chętnie wyjmujemy swojego iPhone'a by uwiecznić nim piękne momenty. Wszyscy lubimy fotografować i nagrywać filmy swoimi smartfonami, a najnowsze możliwości kamer montowanych w telefonach oraz ogromna ilość aplikacji do obróbki zdjęć, dają niesamowite efekty. bitplay to ekskluzywna marka specjalizująca się w produkcji obudów, świetnych obiektywów i dodatków dla mobilnych fotografów. Już kilkakrotnie miałem przyjemność testować ich produkty i zawsze były one daleko przed konkurencją. W poniższym artykule przedstawię najnowszy zestaw bitplay SNAP! 7 z nowym obiektywem HD Wide Angle Lens 18 mm oraz kilka dodatków.

Zastosowanie

Charakterstycznym elementem wszystkich produktów bitplay jest spcjalnie zaprojektowana obudowa, która umożliwia montaż dodatkowych obiektywów oraz fizyczny "spust migawki", który ma dać nam poczucie fotografowania jak w tradycyjnym aparacie fotograficznym. Obecna seria oznaczona numerem 7 jest kompatybilna nie tylko z iPhone'm 7 ale także z jego poprzednikami - modelami 6 oraz 6S. W poprzednim modelu jak i w tym zastosowano możliwość zmiany grip'ów. Mamy do wyboru dwa: plastikowy ze specjalnym elementem mocującym do statywów fotograficznych, który jest w zestawie oraz dodatkowy wykonany z prawdziwego drewna, który możemy sobie dokupić osobno za cenę 44,99 $.

Producent jak w poprzednim przypadku postawił na specjalne tworzywo ze specjalną gumową wstawką od środka, która pewnie trzyma naszego iPhone'a i znacznie absorbuje drgania chroniąc smartfona przy upadku. Telefon bardzo pewnie się trzyma - jedyny malutkim minusem może być dla kogoś to, że zdejmowanie obudowy nie jest proste. Trzeba użyć odrobine siły. Ale tak jak pisałem wyżej - coś za coś. W tym przypadku dostajemy ogromną stabilność i ochronę.

Zawartość, wykonanie, materiały, dodatki

W zestawie oprócz samego case'a dostajemy materiałowy pasek oraz plastikowy grip wraz z mocowaniem do statywu. Obiektywy musimy kupować osobno na stronie producenta.

Jak już pisałem w swoich wcześniejszych recenzjach firma bitplay nie oszczędza na materiałach i wykonaniu. Wszystkie elementy są świetnej jakości. Obudowa bitplay SNAP! 7 wykonana jest z bardzo dobrego tworzywa. Jest elastyczna i miła w dotyku a dołączony grip sprawia, że całość pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się. Warto przypomnieć, że bitplay SNAP! 7 jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami firmy bitplay - również tymi z wcześniejszych wersji.

Obiektyw który miałem okazje testować jest po prostu rewelacyjny - sami zobaczycie na poniższych zdjęciach, że jest to jeden z najlepszych jak nie najlepszy produkt na rynku w swojej kategorii. Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony i nie miałem do tej pory styczności z lepszym obiektywem dla telefonów. W pudełku jest woreczek na obiektyw, osłona przeciwsłoneczna oraz kapsle ochronne.

Firma bitplay dobrze zna swoich klientów i wie, że ci uwielbiają dbałość o detale. Nie zapomniała ona zatem zaprojektować wzmocnionego etui / case'a na obiektyw (również kupowanego osobno za cenę 24,99$), który pozwala nosić obiektyw ze sobą bez obawy o jego uszkodzenie w plecaku, torbie czy po prostu w ręce.

Poniżej przedstawiam kilkanaście przykładowych zdjęć które wykonałem iPhone'm 7 używając zestawu bitplay SNAP! 7 wraz z obiektywem HD Wide Angle Lens 18 mm. Zdjęcia są surowe, bez retuszu oraz jakiejkolwiek obróbki.

Ceny: SNAP! 7 - 49,99 $ / HD Wide Angle Lens 18 mm - 99,99 $ / Classic Wooden Grip - 44,99 $ / Lens Case 01 - 24,99 $

Więcej informacji na stronie producenta: www.bitplayinc.com