W najnowszej nocie do inwestorów Ming-Chi Kuo - analityk agencji KGI Securities - twierdzi, że iPhone 8 będzie miał swoją premierę razem z iPhone'ami 7s i 7s Plus, jednak jego dostępność zaraz po premierze będzie bardzo ograniczona.

Jego zdaniem wszystkie trzy nowe iPhone'y zostaną pokazane jeszcze we wrześniu i będą miały premierę tego samego dnia. Ze względu jednak na bardzo małe dostawy - szacuje on że wyniosą od 2 do 4 milionów sztuk w trzecim kwartale 2017 roku - iPhone 8 będzie bardzo trudno dostępny. Do końca roku wyprodukowanych ma być w sumie od 45 do 50 milionów tych urządzeń, a więc więcej niż iPhone'ów 7s (od 35 do 38 milionów) i 7s Plus (od 18 do 20 milionów). Kuo uważa, że produkcja modeli 7s i 7s Plus już trwa. Z kolei masowa produkcja iPhone'ów 8 ma rozpocząć się ma w połowie września.

Wszystkie nowe iPhone'y mają być jego zdaniem wyposażone w funkcję szybkiego ładowania przez kabel Lightning - USB-C, który sprzedawany ma być osobno. Wszystkie też dostępne będą jedynie w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym.

Źrodło: 9To5Mac