Udostępnione przez Apple firmware głośnika HomePod jest istną kopalnią informacji o różnych przyszłych urządzeniach Apple. Serwis iHelp BR odkrył w nim kolejne informacje dotyczące iPhone'a 8 i skanera twarzy Face ID.

W kodzie znaleziono bowiem zapis odnoszący się do jednej z nowych funkcji dostępności, pozwalającej na korzystanie ze skanera twarzy, kiedy iPhone spoczywa np. na biurku, stole czy innej powierzchni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu z funkcji rozpoznawania twarzy w iPhonie będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne z ograniczoną lub zaburzoną motoryką rąk, sterujące telefonem za pomocą Siri czy funkcji Voice Control. Z pewnością jednak przyda się ona wszystkim. Dzięki niej prawdopodobnie nie trzeba będzie podnosić w górę iPhone'a podczas odblokowywania urządzenia lub poszczególnych aplikacji. W kodzie znaleziono także linijkę odnoszącą się właśnie do możliwości korzystania ze skanera twarzy Face ID (w kodzie zwanego Pearl) przez inne programy.

Przypomnieć warto, że podobne rozwiązanie, a więc skaner twarzy i tęczówki, znajduje się w smartfonie Galaxy S8 od Samsunga. Producent zaznacza co prawda, że sam skaner twarzy nie jest skutecznym zabezpieczeniem, to siatkówki już tak. Testowałem przez niemal dwa tygodnie to drugie rozwiązanie i działało ono niemal bezbłędnie. Skaner siatkówki miał jedynie problem z działaniem, kiedy pracowałem w ciemności przed monitorem, nosząc okulary. Zaawansowany skaner 3D twarzy, który ma znaleźć się w iPhonie, nie powinien mieć z tym problemów.

W firmware głośnika HomePod odkryto także animowany obrazek, który ma instruować użytkownika iPhone'a 8 o tym, jak przyłożyć urządzenie do terminala płatności zbliżeniowych.

Źródło: iHelp BR