W firmware głośnika HomePod odkryto kolejne informacje dotyczące iPhone'a 8. Odniesienia w kodzie sugerują, że może on nagrywać filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Odkrycia tego dokonał brazylijski serwis iHelp BR. W kodzie odpowiedzialnym za kodowanie wideo w formacie HEVC (H.256) znaleziono odniesienia wskazujące na wsparcie dla nagrywania tego typu filmów zarówno przez tylną, jak i przednią kamerę. Filmy te będą prawdopodobnie nagrywane właśnie w formacie HEVC, który pozwala na znaczną redukcję wielkości oraz zmniejszenie obciążenia procesora. Wspomnieć wypada także, że już niedługo wsparcie dla HEVC otrzymają komputery Mac.

Wprowadzenie możliwości nagrywania wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę wydaje mi się bardzo prawdopodobne. Apple zwykle stara się poprawiać możliwości aparatu/kamery w kolejnych wersjach iPhone'a, a 4K przy 60 klatkach na sekundę wydaje się naturalnym kierunkiem. Warto bowiem pamiętać, że iPhone'y 7 i 7 Plus pozwalają na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K, jednak tylko z prędkością 30 klatek na sekundę. Z kolei nagrywanie filmów przy 60 klatkach na sekundę możliwe jest w rozdzielczości 1080p.

Źródło: iHelp BR