Po Chinach na wojnę z usługami VPN idzie Rosja. Władymir Putin podpisał nowe prawo, które zakazuje korzystania z VPN-ów i innych technologii oferujących możliwość anonimowego przeglądania sieci i dostępu do blokowanych w tym kraju stron i usług web.

Nowe prawo wejdzie w życie 1 listopada bieżącego roku. Działanie to ma charakter czysto polityczny i ma na celu uniemożliwienie obywatelom tego kraju dostępu do stron prezentujących informacje niezgodne z oficjalną linią rządu Federacji Rosyjskiej.

Nowe prawo będzie jeszcze bardziej drakońskie niż w Chińskiej Republice Ludowej, zakaże bowiem korzystania z usług VPN nie tylko na smartfonach, ale w ogóle. Dozwolone bedą tylko te, dopuszczone przez władze.

Oznacza to, że już wkrótce Apple będzie zmuszone do usunięcia tego typu programów nie tylko z App Store ale i z Mac App Store.

Źródło: TechCrunch


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019