Vic Gundotra były wiceprezes Google, który odpowiedzialny był m.in. za rozwój systemu Android w swoim wpisie na Facebooku pochwalił Apple za aparat w iPhonie 7 Plus, a szczególnie funkcję zdjęć portretowych.

W dyskusji, która rozwinęła się pod tym wpisem, Gundotra skrytykował Androida za bardzo wolny rozwój w tej materii. Jego zdaniem to właśnie fakt, że system ten musi być dostępny dla wielu różnych urządzeń, bez faworyzowania wybranych z nich, jest głównym problemem bardzo wolnego rozpowszechnienia się przełomowych technologii. Wielu z producentów, np. Samsung, dodaje w swoich urządzeniach własne aplikacje aparatu fotograficznego, własne galerie zdjęć, chcąc wprowadzać innowacje od razu zamiast czekać na wprowadzenie ich w systemie przez Google. Proces ten, jego zdaniem, trwa nawet całe lata. To z kolei skutkuje tym, że użytkownicy nie wiedzą co wybrać - czy korzystać z aplikacji systemowych, dostarczonych przez Google, czy z tych stworzonych przez producenta urządzenia.

Jego zdaniem Apple nie ma tych ograniczeń. Firma wprowadza innowacje na poziomie sprzętowym i uaktualnia oprogramowanie, tak by użytkownicy mogli z nich korzystać. Miłośnikom fotografii mobilnej, którym zależy na dobrej jakości zdjęciach radzi on wybór iPhone'a, a nie smartfonów z Androidem.

Źródło: Facebook