Dwa miesiące temu przedstawiciele firmy Samsung Display podpisali umowę z Apple, na dostarczenie ekranów do przyszłorocznych telefonów. Jak się okazuje, Apple rozważa opcję inwestycji w fabryki LG, w celu zdywersyfikowania dostawców.

Zdaniem Korea Economic Daily, Apple zamierza zainwestować w linię produkcyjną paneli OLED firmy LG prawie 2,7 miliarda dolarów, aby przedsiębiorstwo to mogło produkować ekrany wyłącznie dla Apple, które znalazłyby się już w przyszłorocznych iPhone'ach. Dzięki temu LG zostałoby drugim dostawcą ekranów OLED dla firmy z Cupertino.

Warto zauważyć, że aktualnie prym w produkcji paneli OLED wiedzie Samsung, z udziałem wynoszącym niemal 95 % w światowej produkcji tych elementów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Dodatkowo koreańska firma, w celu umocnienia swojej pozycji, buduje największą na świecie fabrykę paneli tego typu.

Ciekawostką jest, że wykorzystanie ekranów OLED, może być tylko chwilowym etapem, ponieważ w najbliższych latach, Apple planuje w swoich produktach montować ekrany typu microLED. Według doniesień, pierwsze wyświetlacze mogą pojawić się już w przyszłorocznym zegarku Apple Watch.

Źródło: The Investor za Korea Economic Daily