Według informacji przedstawionych przez serwis Phone Arena, nowe smartfony firmy z Cupertino mają zostać zaprezentowane już szóstego września na corocznej konferencji. Niewykluczone jednak, że urządzenia te pojawią się w sprzedaży później, niż ma to miejsce zazwyczaj.

Apple już od 2012 roku prezentuje nowe modele swoich smartfonów we wrześniu i tak ma być również w tym roku. Jeżeli wierzyć w informacje przedstawione przez serwis Phone Arena, iPhone'y 7s, 7s Plus oraz 8 zostaną przedstawione przez Tima Cooka już szóstego dnia tego miesiąca.

Warto zaznaczyć, że szóstego września trwać będą jeszcze targi IFA, które odbywają się co roku w Berlinie i są jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie technologicznej. W ubiegłym roku sytuacja wyglądała jednak podobnie i iPhone'y 7 zostały zaprezentowane siódmego września.

Opóźnienia w produkcji mogą sprawić, że relatywnie wczesna prezentacja nowych modeli smartfonów nie znajdzie przełożenia na ich debiut rynkowy. Ten, szczególnie w przypadku iPhone'a 8, może znacząco się opóźnić. Warto jednak pamiętać, że pod koniec sierpnia Samsung ma zaprezentować Galaxy Note'a 8, co może wpłynąć na decyzję Apple dotyczącą wczesnej prezentacji swoich nowych produktów.

Źródło: Phone Arena