Jeszcze w tym roku na rynek mają trafić iPhone'y 7s, 7s Plus oraz 8. Według informacji przedstawionych przez Korea Economic Daily, dostawcą baterii dla przyszłorocznych modeli tych urządzeń zostanie prawdopodobnie LG.

LG zainwestowało już rzekomo kilka miliardów wonów w budowę odpowiedniej infrastruktury, która pozwoli firmie na spełnienie wymagań Apple – zarówno związanych z jakością, jak i liczbą produkowanych akumulatorów.

Koreański producent ma zostać wyłącznym dostawcą baterii dla „iPhone'a 9”. Należy jednak zaznaczyć, że taka nazwa została w ten sposób przedstawiona jedynie przez źródła Korea Economic Daily i prawdopodobnie nie będzie związana z przyszłorocznym modelem smartfona Apple.

Co ciekawe, akumulatory kolejnych generacji iPhone'ów mają mieć kształt litery „L”. Pozwoli to na lepsze zagospodarowanie miejsca na podzespoły we wnętrzu urządzenia, a także – jak twierdzi Ming-Chi Kuo – szybsze ładowanie baterii.

Obecnie nie wiadomo czy nowy typ baterii trafi do iPhone'ów 8. Premiery tych urządzeń można spodziewać się we wrześniu tego roku.

Źródło: AppleInsider