Przy okazji aktualizacji systemu macOS do wersji 10.12.6 Apple udostępniło wczoraj aktualizację aplikacji iTunes do wersji 12.6.2.

Aktualizacja przynosi niewielkie poprawki wydajności tego programu i jest dostępna w Mac App Store w dziale uaktualnienia. Ostatnią większą aktualizacją iTunes była wersja 12.6, która przyniosła możliwość obejrzenia wypożyczonego filmu na dowolnym urządzeniu.

Moje idealne iTunes

Osobiście wciąż czekam na poważną przebudowę tego programu, rozdzielenie i pewne uporządkowanie jego funkcji. iTunes powinno wrócić do korzeni, a więc do sklepu z muzyką i filmami. Obecnie jednak główną jego witryną byłby niemal na pewno serwis Apple Music. Dzięki ograniczeniu funkcji tego programu do sklepu można by poprawić jego interfejs i stworzyć wygodny górny pasek nawigacyjny, w którym od razu widoczne byłyby zarówno działy Apple Music i poszczególne sklepy iTunes, a więc filmy, programy TV, podcasty (sklep z muzyką znajduje się już w menu samego Apple Music). W przyszłości iTunes prawdopodobnie byłoby też interfejsem nie tylko dla Apple Music, ale dla podobnego serwisu z filmami.

Tak to mniej więcej mogłoby wyglądać - dodałem też miks utworów polecanych przez moich znajomych, funkcje społecznościowe pojawią się w Apple Music w iOS 11.

Z kolei nowa aplikacja App Store łączyłaby w sobie oba sklepy, ten dla Maca i dla iOS. Tutaj wystarczyłby prosty przełącznik. pomiędzy obydwoma sklepami. Widziałbym też osobną aplikację edukacyjną, będącą centrum dostępu do materiałów zgromadzonych w iTunes U.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019