Dziś wieczorem Apple udostępniło wszystkim użytkownikom możliwość zainstalowania iOS 10.3.3. Oprogramowanie było przez ostatnich kilka tygodni użytkowane przez deweloperów oraz uczestników programu testowego.

W nowej wersji oprogramowania przeznaczonego na iPady, iPhone'y oraz iPody Touch Apple skupiło się przede wszystkim na eliminacji błędów oraz wdrożeniu niezbędnych poprawek związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem i prywatnością. Nowy system przynosi także trzy dodatkowe tapety dla iPadów Pro.

Warto dodać, że deweloperzy oraz uczestnicy programu testowego mają już możliwość korzystania z systemu iOS 11. Oznacza to, że aktualizacja systemu iOS do wersji 10.3.3 będzie prawdopodobnie ostatnią przed premierą dużego uaktualnienia, które trafi do użytkowników prawdopodobnie we wrześniu.

Niewykluczone, że wydane dziś oprogramowanie będzie ostatnim, jakie trafi na iPhone'y 5 oraz inne mobilne produkty Apple z 32-bitowymi procesorami. Aktualizację urządzeń można przeprowadzić z poziomu ustawień lub za pośrednictwem programu iTunes. Przed przystąpieniem do tego procesu warto wykonać kopię zapasową wszystkich danych.