Według informacji udostępnionych przez dziennik The Korea Herald, Samsung ma w przyszłym roku powrócić do produkcji procesorów dla iPhone'ów oraz iPadów. Przedstawiciele azjatyckiego koncernu zawarli rzekomo nową umową z Apple podczas czerwcowej wizyty w Cupertino.

Już na wstępie warto przypomnieć o aferze „chipgate” sprzed dwóch lat. Pierwsze testy układów SoC produkowanych dla iPhone'ów 6s i 6s Plus przez TSMC oraz Samsunga pokazały, że produkty Koreańczyków charakteryzują się mniejszą wydajnością oraz większym zużyciem energii elektrycznej.

Obecnie nie wiadomo, czy wspomniana wyżej sprawa była jedynym powodem rozwiązania przez Apple współpracy z Samsungiem w kwestii produkcji procesorów mobilnych. Koreański producent nie dostarczył bowiem układów dla iPhone'ów 7 oraz 7 Plus i podobnie ma być również w tym roku. Sytuacja ulegnie jednak zmianie.

Samsung dostarcza już między innymi kości RAM dla iPhone'ów, a co więcej, ma również zostać głównym producentem matryc OLED dla tegorocznych modeli Apple. Produkcja wykonanych w siedmiomilimetrowym procesie technologicznym procesorów dla tych urządzeń znacząco umocni jego kontakty biznesowe z kalifornijską firmą.

Źródło: 9TO5MAC