Komponenty przeglądarki internetowej Google Chrome – a przede wszystkim Adobe Flash Player – mogą wykazywać pewne nieprawidłowości w działaniu, co objawia się wysyłaniem nam komunikatów o błędach. Konieczne może okazać się wtedy ich ręczna aktualizacja.

Do listy komponentów można przejść wpisując w pasku wyszukiwania adres chrome://components/ i zatwierdzając go. Każda z wymienionych pozycji zawiera swoja nazwę, krótki opis oraz wersję, jaką Google Chrome zainstalowało w formie komponentu.

Klikając na „Sprawdź dostępność aktualizacji” otrzymamy jednej z trzech komunikatów. Przeglądarka internetowa poinformuje nas o obecności najnowszej wersji, konieczności przeprowadzenia uaktualnienia albo zwróci komunikat „Składnik nie został zaktualizowany”.

W przypadku ostatniej opcji rezultat może przynieść ponowne uruchomienie Google Chrome. W przypadku gdy tak się nie dzieje, a błędy dotyczące działania różnych komponentów nadal się pojawiają, należy skorzystać z instrukcji opublikowanych przez przedstawicieli firmy z Mountain View.

Źródło: OS X Daily