Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wydłużeniu gwarancji na akumulator pierwszej generacji Apple Watcha. Producent zegarka poinformował dziś również o programie bezpłatnej naprawy odpadających dekli tego urządzenia.

Znajdujące się od spodu urządzenia dekle, które skrywają czujniki pulsu oraz obszar indukcyjny odklejały się wielu użytkownikom od głównej bryły zegarka. Apple poinformowało dziś, że naprawa tego defektu będzie realizowana bezpłatnie – nawet po upływie gwarancji, ale w ciągu trzech lat od daty zakupu.

Warto zaznaczyć, że nowy program naprawy Apple Watchy dotyczy tylko pierwszej generacji tych urządzeń. Konsumenci, którzy zapłacili już za usługi serwisowe w tym zakresie powinni skontaktować się z Apple. Prawdopodobnie otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Na ten moment nie wiemy, czy polskie autoryzowane serwisu Apple otrzymały już informacje o nowym programie naprawy. W pierwszej kolejności warto więc skontaktować się z polskim wsparciem technicznym firmy z Cupertino w celu poinformowania o ewentualnym problemie.

Źródło: MacRumors