W iOS 10 Apple wprowadziło możliwość dodawania do iMessage aplikacji, w tym także tych ze zbiorami naklejek. Boom na te dodatki minął dość szybko, choć są takie naklejki, z których warto skorzystać. Nie trzeba też od razu tworzyć własnej aplikacji dla iMessage. Wystarczy skorzystać z programu Sticky AI od twórców Prismy.

Sticky AI to niewielki program graficzny dla iPhone'a, który analizuje zdjęcie i wybiera z niego wyróżniający się element, np. osobę na nim widoczną. Domyślnie program otwiera się z włączonym przednim aparatem, by zrobić sobie selfie na potrzeby takiej naklejki. Można jednak przełączyć się na tylny aparat czy wybrać zdjęcie z systemowej galerii (wystarczy przeciągnąć palcem w górę po ekranie). Program - co nie powinno dziwić - przechodzi od razu do folderu ze zdjęciami selfie, można jednak wybrać inny folder lub przeglądać wszystkie zdjęcia, jakie mamy na iPhonie.

Sticky AI

Szkoda, że Sticky AI nie radzi sobie z analizą zdjeć bardziej skomplikowanych, np. ze zróżnicowanym tłem. W takiej jednak sytuacji można wykadrować wybrany fragment i przerobić go na naklejkę. Zdjęcia można dodatkowo potraktować jednym z dwóch filtrów znanych z Prismy czy dodać białą obwódkę, jak w prawdziwej naklejce. Można też wybrać jeden z kilku kolorów tła oraz dodać jakiś napis.

Sticky AI

Gotową naklejkę można zapisać w galerii w aplikacji, która oferuje także rozszerzenie dla iMessage, więc można mieć dostęp do własnych naklejek bezpośrednio z widoku tworzenia wiadomości. Można też wysłać ją z programu zarówno do iMessage, Skype'a czy Messengera.

Zdaję sobie sprawę, że oceny tego programu mogą być różne. Może on nawet wydawać się infantylny. Osobiście uważam, że nie warto cały czas być poważnym. Czasem wysłanie komuś takiej naklejki może być nie tylko śmieszne, ale może także rozładować napiętą sytuację. Ja dla Sticky AI znalazłem jeszcze jedno zastosowanie - dzięki możliwości dodawania tekstu do obrazków świetnie nadaje się on do tworzenia różnego rodzaju memów.

Poznajecie tego pana? ;)

Program Sticky AI dla iPhone'a dostępny jest w App Store za darmo.