W ubiegłym roku w App Store pojawiła się gra Rome: Total War oraz dodatek do niej zatytułowany Barbarian Invasion. Użytkownicy iPadów, którzy lubią strategie czasu rzeczywistego otrzymają wkrótce możliwość zagrania w kolejne DLC – Alexander.

Big c4c09182 c911 4078 b120 dfe16be69ab6

Rome: Total War - Alexander to drugi dodatek do gry Rome: Total War. Swoją premierę w wersji na komputery PC miał ponad jedenaście lat temu, bo w czerwcu 2006 roku. DLC pozwalało wcielić się w Aleksandra Wielkiego i poza nową kampanią fabularną przyniosło dodatkowe jednostki.

Gra zostanie dostosowana do ekranów dotykowych, a także rozdzielczości Retina. Twórcy zadbali również o wprowadzenie mechanizmów auto-zapisu w czasie prowadzenia batalii. Użytkownicy, którzy sięgnęli po podstawową odsłonę Rome: Total War oraz pierwsze DLC prawdopodobnie wiedzą, czego mogą się spodziewać po drugim dodatku.

Warto zaznaczyć, że Alexander to samodzielny dodatek, który nie wymaga posiadania podstawowej odsłony gry. Produkcja została wyceniona na 23,99 zł i trafi do App Store jeszcze tego lata. Co ważne, ma ona nie zawierać jakichkolwiek mikropłatności.

Źródło: Feral Interactive