Już kilkukrotnie informowaliśmy, że iPhone 8 otrzyma opcję zarówno szybkiego, jak i bezprzewodowego ładowania. Tak przynajmniej twierdzą analitycy zajmujący się tematem firmy z Cupertino. Jeden z nich – Ming-Chi Kuo – przedstawił dodatkowe prognozy związane z nowymi smartfonami Apple.

Big a66c9a4f e6de 4ca8 9f56 d8a0172880a7

Zdaniem Kuo, iPhone'y 7s, 7s Plus oraz 8 otrzymają wsparcie dla technologii ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. Niestety akcesorium, które pozwoli na wykorzystanie tej funkcji, nie znajdzie się w zestawie ze smartfonami. Prawdopodobnie konieczne będzie zakupienie go osobno.

Warto zauważyć, że plotki o wsparciu dla bezprzewodowego ładowania w przypadku modeli 7s oraz 7s Plus sugerują, że obudowy tych urządzeń nie zostaną wykonane z aluminium, ale ze szkła.

iPhone 6 oraz nowsze smartfony Apple można ładować szybciej dzięki wykorzystaniu ładowarki 10W, która znajduje się w zestawie z iPadami. Tegoroczne modele mają otrzymać wsparcie dla szybkiego ładowania z prawdziwego zdarzenia, ale zdaniem Kuo odpowiednia ładowarka nie trafi do pudełek z tymi smartfonami. Czas pokaże, czy jego przewidywania okażą się prawdziwe.

Źródło: MacRumors