Z Mission Control korzystam każdego dnia i choć narzędzie to nie jest idealne, to bardzo pomaga w przełączaniu się między oknami różnych programów. W przypadku, gdy mamy otwartych wiele z nich, odnalezienie tego właściwego może okazać się jednak nieco utrudnione.

Ustawienia Mission Control zmienimy w preferencjach systemowych. Warto jednak zaznaczyć, że narzędzie to aktywować możemy na kilka sposobów. Może być to kliknięcie odpowiedniej ikony w Docku, przesunięcie czterech palców na gładziku do przodu czy też naciśnięcie kombinacji klawiszy ctrl+↑ (strzałka w górę).

Po aktywowaniu Mission Control zobaczymy okna otwartych programów. Najeżdżając na jedno z nich kursorem myszy i naciskając spację powiększymy je, co pozwoli zobaczyć wcześniej niewidoczne szczegóły. Ponowne naciśnięcie spacji przywróci standardowy rozmiar okna.

Przypomnę, że kilka miesięcy temu pisałem o grupowaniu okien w Mission Control. Jeżeli jesteście nowymi użytkownikami systemu macOS, to szczerze polecam Wam to narzędzie.

Źródło: OS X Daily