Od początku roku spekuluje się o tym, czy iPhone 8 posiadać będzie czytnik linii papilarnych umieszczony bezpośrednio pod ekranem, czy może z tyłu obudowy. Produkcja tego pierwszego miała napotkać pewne trudności, co z kolei ma podobno przełożyć się na poważne braki w zaopatrzeniu w to urządzenie po jego premierze. Tymczasem Qualcomm zaprezentował właśnie swój czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem smartfona Vivo.

Rozwiązanie Qualcomma wykorzystuje ultradźwięki, co zdaniem Apple jest najbardzie dokładnym systemem skanowania linii papilarnych. Dzięki temu skaner działa pod szkłem grubości 800 mikrometrów, co więcej, odczytuje też linie papilarne przez aluminium i rejestruje tętno użytkownika. Zdaniem Engadget, rozwiązanie to ma jednak pewne zauważalne wady - jest wolniejsze od obecnie stosowanych skanerów linii papilarnych. Mniejsza jest też powierzchnia ekranu do której należy przyłożyć palec, by zeskanować linie papilarne. Vivo twierdzi jednak, że zdecydowało się na skaner niewielkich rozmiarów ze względu na ograniczenie kosztów urządzenia. Technicznie możliwe jest umieszczenie skanera pod całym ekranem.

Apple raczej nie skorzysta z rozwiązania firmy Qualcomm, z którą toczy obecnie wojnę sądową. Jeśli tego typu skaner znajdzie się w iPhonie 8, to prawdopodobnie będzie to autorska konstrukcja Apple.

Źródło: Engadget


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.