Apple szuka osoby, która będzie dbać o to, by Siri miało cały czas aktualne informacje na temat popularnych wydarzeń i imprez. Będzie to swego rodzaju żywy asystent asystenta opartego na sztucznej inteligencji.

Obecnie wiele z wydarzeń i imprez popkulturowych, a nawet nieformalnych świąt czy obchodów jest poza zasięgiem Siri, a to oznacza, że asystent ten nie jest w stanie odpowiedzieć na dotyczące ich pytania, zadawane przez użytkowników. Chodzi tutaj np. o takie wydarzenia, jak 4 maja, czyli „Dzień Gwiezdnych wojen”, dnia liczby Pi (14 marca, czyli w amerykańskim zapisie 3.14) czy Międzynarodowego Dnia Mówienia jak Pirat (19 września).

Osoba, która obejmie stanowisko eksperta od wydarzeń (Siri Event Maven) ma współpracować zarówno z projektantami, jak i programistami. Zwiększenie nacisku na aktualność danych zbieranych przez Siri może być związana ze zbliżającą się premierą głośnika HomePod, który pozwoli na korzystanie z tego asystenta bez sięgania po iPhone'a, iPada czy Maca czy nawet Apple TV.

Źródło: 9T5oMac