Od kilku miesięcy słyszymy o ciągnących się procesach sądowych, w których Apple pozywa różne firmy o naruszenia patentów. Tym razem role się odwróciły i gigant z Cupertino został pozwany o kradzież własności intelektualnej przez firmę VIA Technologies.

Pozew został złożony do United States International Trade Commission (ITC) i Sądu Stanowego w Delaware. VIA Technologies twierdzi, że ich patent jest łamany przez wszystkie urządzenia korzystającego z systemu iOS - iPad, iPhone, iPod Touch i Apple TV. Wenchi Chen, CEO VIA Technologies zapowiedział, że dołoży wszelkich starań aby bronić własności swojej firmy. Jego celem jest zablokowanie sprzedaży urządzeń wyposażonych w systemy mobilne Apple na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Pozew VIA został niedawno wzmocniony przez wnioski Google, niektórzy analitycy sugerują, że Apple ma nikłe szanse w tej batalii, jednak wyrok nie powinien być tak surowy jak oczekują tego akcjonariusze VIA. Co ciekawe, ten tajwański producent posiada ponad 5000 patentów, jednak jego wyniki finansowe są bardzo mizerne, czyżby akcjonariusze VIA chcieli uzyskać łatwy dopływ gotówki po ewentualnej ugodzie z Apple? Czas pokaże.

Źródło: DigiTimes.com