Nieco ponad miesiąc temu przetestowaliśmy dla Was akcesoria firmy Incase przeznaczone dla iPhone'a oraz MacBooka. Ostatnio do redakcji trafiły kolejne produkty tej firmy, dedykowane iPadowi 2. O tym, jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, przekonacie się czytając nasz test.

Pierwszym z przetestowanych akcesoriów była niewielka torba mieszcząca tablet Apple. Wykonana została z nylonu, dzięki czemu jest odporna na przetarcia. Jej konstrukcja jest bardzo prosta. Główną część stanowi zapinana na suwak kieszeń na iPada. Wewnątrz wyściełana jest miękkim materiałem, który zapobiega wszelkim obtarciom czy powstawaniu na ekranie rys. Nawet wtedy, gdy tablet noszony był w niej bez Smart Cover, na wyświetlaczu nie pojawiły się nawet najmniejsze ślady. Podwójny suwak został od wewnątrz osłonięty warstwą materiału. Dzięki niej nie podrapie on urządzenia, poza tym w razie deszczu woda dostanie się do wewnątrz nieco później.


Brzegi torby zostały wzmocnione grubszą warstwą materiału. Nie zapewnia ona całkowitego bezpieczeństwa w razie upadku na ziemię, jednak minimalnie zmniejsza skutki takiego zdarzenia. Zewnętrzna kieszeń torby nie posiada żadnego zapięcia. Jest jednak tak ciasna, że z powodzeniem można nosić w niej mały notes czy też ładowarkę do iPada. Uchwyty torby można bez problemu schować w specjalnie przystosowanych do tego miejscach. Wraz z torbą dostajemy również pomysłową podstawkę do tabletu. Tworzy ją elastyczny, płaski kawałek plastiku, który po wygięciu i umieszczeniu na brzegu urządzenia pozwala na ustawienie go na boku.Kolejnym testowanym akcesorium był pokrowiec Book Jacket. Wygląda dużo poważniej niż wymieniona wcześniej torba. Do naszej redakcji dotarł egzemplarz w kolorze czarnym. Pokrowiec robi bardzo dobre wrażenie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wykonany został ze skóry. Jego stylistyka jest bardzo oszczędna - na zewnątrz znalazło się jedynie niewielkie, tłoczone logo producenta oraz gumowy pasek do zamknięcia. Wewnątrz, oprócz uchwytu na iPada, umieszczono także trzy gumowe paski, pozwalające na ustawienie tabletu w jednej z trzech pozycji.

Samo umieszczenie iPada w środku nie jest zbyt wygodnie, bowiem po wsunięciu do wewnątrz urządzenia musimy zapiąć niewielki rzep, który przytrzymuje tablet na miejscu. Samo mocowanie jest jednak bardzo dobre, iPad nie przesuwa się wewnątrz. Jest to zasługa materiału, który utrzymuje tablet w miejscu. Pokrowiec pozwala na dostęp do wszystkich portów i przycisków urządzenia, nie zapomniano też o otworze na aparat.


Korzystanie z iPada w etui nie nastręcza zbyt wielu trudności. Najbardziej odczuwalną zmianą jest wzrost wagi całości oraz utrudniony dostęp do przycisków. Oczywiście da się z nich bezproblemowo korzystać, jednak jest to dużo wygodniejsze, gdy iPad jest wyjęty z pokrowca. Dużo wygodniejsze jest natomiast pisanie na ekranowej klawiaturze. Oprócz trzech ustawień pionowych, pozwalających na oglądanie filmów, pokrowiec sprawdza się również jako podstawka do pisania. Kąt pomiędzy tabletem a biurkiem jest odrobinę mniejszy niż przy korzystaniu ze Smart Cover. Ekran znajduje się jednak nieco wyżej z uwagi na grubość ścian pokrowca.

Oba przetestowane akcesoria świetnie sprawdzają się przy korzystaniu z iPada poza domem. Torba Nylon Sleeve jest bardzo niepozorna, mimo tego jej funkcjonalność jest spora. Może służyć również jako pokrowiec na tablet, a dodawana do niej podstawka uczyni oglądanie filmów wygodniejszym. Pokrowiec Book Jacket to z kolei propozycja dla osób, które cenią sobie wygląd oraz funkcjonalność. W połączeniu z iPadem tworzy bowiem elegancki, a jednocześnie nowoczesny notatnik.

**Uwaga!

Dzięki uprzejmości firmy Incase przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest pokrowiec Book Jacket przeznaczony dla iPada 2. Aby go wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie, które zostanie opublikowane w komentarzu pod tym tekstem jutro, pomiędzy godziną 18 a 22. Odpowiedzi należy przesyłać tutaj, w tytule wpisując "KONKURS INCASE", natomiast w treści jedynie odpowiedź na pytanie. Nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi. Liczy się tylko pierwsze zgłoszenie, każde następne będzie uznawane za nieważne. Wyniki opublikujemy 27 września.**