Samochody DeLorean doczekały się kultowego statusu nie tylko ze względu na niewielką ich liczbę jaką wyprodukował koncern DMC, ale przede wszystkim ze względu na trylogię filmową „Powrót do przyszłości". W historii tej doktor Emmett Brown przemienił auto tego typu w wehikuł czasu.

Tego typu tuning możliwy był tylko w filmie SF. Zamiast jednak przerabiać DeLoreana na wehikuł czasu, można zamontować w nim iPada mini, który wraz ze specjalnie stworzoną aplikacją służy za panel sterowania różnymi elementami samochodu. Urządzenie to zostało zamontowane w miejscu otworów wentylacyjnych na desce rozdzielczej..

iPad mini połączony jest poprzez Bluetooth z termometrem oraz sterownikami kontrolującymi otwieranie, zamykanie i blokowanie drzwi oraz klapy bagażnika i maski. Dodatkowo iPad łączy się przez WiFi z kamerą cofania.

Stworzona aplikacja wyświetla prędkość, godzinę, temperaturę, kierunek jazdy. Daje dostęp do asystenta i map Google. Dodatkowo za jej pomocą można sterować muzyką odtwarzaną w Apple Music. Za jej pomocą można także otworzyć drzwi do garażu.

W przyszłych wersjach pomysłowy właściciel chce dodać aplikację bezprzewodowego sterowania za pomocą iPhone'a oraz otwierania drzwi kiedy znajdzie się on w zasięgu sieci Bluetooth samochodu.

Źródło: AppleInsdier za Imgur