Pisaliśmy wczoraj o podjętych przez Apple działaniach, mających na celu zapobieganie przeciekom nie tylko tym w chińskich fabrykach podwykonawców, ale także tym w Cupertino. W przypadku tych pierwszych, za informacje słono płacą producenci akcesoriów, którzy chcą w dniu premiery nowego iPhone'a mieć gotową ofertę przeznaczonych dla niego obudów ochronnych. Jednym z takich producentów jest Olixar.

Firma zaprezentowała dwa modele obudów ochronnych dla iPhone'a 8, przygotowanych na podstawie informacji otrzymanych bezpośrednio z fabryk i innych kontaktów. Pierwsza wykonana jest z przezroczystego plastiku, eksponującego tył urządzenia. Druga wykonana jest z włókna węglowego o charakterystycznej fakturze dla tego materiału i posiada okrągłe wycięcie na logo Apple. W obu przypadkach obudowy posiadają także wycięcie na wysunięty nad tylną powierzchnię panel z obiektywami i lampą błyskową. Z kolei przednia szyba ochronna, identyczna w obu przypadkach zdradza brak fizycznego przycisku Home oraz specjalny panel na obiektywy przedniej kamery, czujników oraz głośnik telefonu, który ma być z trzech stron otoczony ekranem.

Pozostaje pytanie, czy Olixar trafi, czy jednak nie? Z pewnością stworzenie na razie testowej serii takich obudów nie jest specjalnie drogie. Jeśli Apple zaprezentuje inne urządzenie, obudowy pójdą pewnie na przemiał, gdyby jednak informacje zdobyte przez tego producenta okazały się prawdziwe, wtedy będzie on miał na starcie gotowy produkt do zaoferowania użytkownikom nowego iPhone'a.

Moim zdaniem ta druga ewentualność jest o wiele bardziej prawdopodobna. Na tym etapie informacje, które wyciekają z Apple czy chińskich fabryk podwykonawców, okazują się zwykle prawdziwe.

Polecamy etui i ochronne obudowy do iPhonów Solidcase

Źródło: 9To5Mac