Wraz z premierą iOS 11 użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów otrzymają możliwość wysyłania sobie pieniędzy za pośrednictwem platformy Apple Pay i komunikatora iMessage. CEO firmy PayPal nie przejmuje się jednak konkurencją na rynku przelewów peer-to-peer.

PayPal oraz należąca do tej firmy platforma Venmo od lat pozwalają użytkownikom na dokonywanie szybkich przelewów między sobą. Zdaniem CEO amerykańskiego przedsiębiorstwa – Dana Schulmana – Apple Pay Cash nie będzie stanowić dla nich poważnej konkurencji.

Jesteśmy technologicznymi agnostykami. Wiele osób korzysta jednocześnie z różnych systemów operacyjnych. Mają smartfony z Androidem, komputery z oprogramowaniem Microsoftu, tablety od Apple i nie chcą korzystać z innej metody płatności na każdym z tych sprzętów – chcą odpowiedniego dopasowania na poziomie multiplatformowym. Właśnie taką usługę oferujemy, od początku do końca, na różnych systemach operacyjnych i urządzeniach. To ogromna przewaga, którą dysponujemy.

Venmo jest bardzo popularną aplikacją w Stanach Zjednoczonych, ale podobnie jak Apple Pay Cash, jej dostępność w takich krajach jak Polska jest ograniczona. Użytkownikom smartfonów, tabletów i komputerów z naszego kraju pozostaje więc korzystanie z PayPal albo tradycyjnych przelewów bankowych, które przynajmniej w mojej opinii wcale nie są tak złą alternatywą.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Cult of Mac