Dzisiaj startuje nowa promocja Free App of the Week w App Store. W jej ramach za darmo można pobrać prostą grę zręcznościową Beat Stomper.

Big 340cc583 a046 49cc bdfd 0f011527155d

Beat Stomper inspirowany jest jedną z pierwszych gier video w historii, czyli Pongiem. W tamtej grze gracze odbijali za pomocą niewielkich prostokątów, symbolizujących rakiety tenisowe, złożony z kilku pikseli kwadrat, udający piłkę. Podobnie jest w Beat Stomper, ale zasady gry są inne.

Paletki przesuwają się z góry na dół ekranu, a zadaniem gracza jest utrzymanie piłki w grze. Mogą one odbijać ją tylko w górę. Piłka przelatuje pod nimi, kiedy leci w górę i dopiero kiedy zacznie spadać w dół zostaje przez nią pochwycona. Paletki opadając w dół poruszają się także w lewo i w prawo, co oczywiście utrudnia zadanie. Jeśli piłka opadając nie trafi w którąś z paletek gra się kończy.

Gra ma prostą grafikę inspirowaną pikselami i dość krzykliwy elektroniczny podkład muzyczny. Zauważyłem też, że jej twórca ustawił język chiński jako główny i to on wyświetla się na ekranie w iOS z ustawionym językiem polskim. Nie przeszkadza to jednak w samej zabawie, na pewno jednak deweloper powinien to poprawić. Sterowanie jest bardzo proste i ogranicza się do stukania w ekran, by wystrzelić pikselową piłkę w górę.

Beat Stomper w App Store za darmo w ramach Free App of the Week.