Producent modułów skanujących siatkówkę oka i twarz, firma Largan, zdradził, że w drugiej połowie bieżącego roku zrealizuje dużą ich dostawę dla niesprecyzowanego odbiorcy.

Largan ma w tym okresie zwiększyć zatrudnienie o 4500 osób i otworzyć za 661 milionów dolarów nowy zakład produkcyjny na Tajwanie tak, by móc zrealizować zamówienie i dostarczyć wspomniane moduły. Czas realizacji przypada na okres, w którym Apple zwykle rusza masową produkcją nowych iPhone'ów. Druga połowa roku zaczyna się wraz z początkiem lipca. Nowe iPhone'y zostaną pokazane w połowie września. Ich produkcja pełną parę ruszy prawdopodobnie w sierpniu.

Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities, jest zdania, że specjalny moduł skanujący w trójwymiarze będzie opierał się na emiterze i odbiorniku światła podczerwonego ze specjalną matrycą o rozdzielczości 1,4 magapiksela. Uważa on, że Largan dostarczy nie tylko sam moduł, ale także obiektywy zarówno dla tego elementu, jak i dla przedniej kamery FaceTime. Cały moduł skanera i rozpoznawania twarzy ma wykorzystywać też technologię kupionej przez Apple w 2013 firmy PrimeSense.

Źródło: Nikkei

Obrazek AlHasan Husni


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.