W ostatnich tygodniach temat nowych iPhone'ów przycichł. Było tak głównie dlatego, że to, co miało być pokazane na rysunkach, zostało już pokazane. Przyszedł jednak czas na zdjęcia obudów nowych iPhone'ów lub przynajmniej czegoś, co wygląda, jak takie elementy konstrukcyjne tych urządzeń.

W serwisie Reddit opublikowano takie właśnie zdjęcia przedstawiające rzekomo zarówno tylną część obudowy iPhone'ów 7s i 7s Plus oraz przedni i tylny szklany panel, wraz z mocowaniem obiektywów iPhone'a 8.

Elementy obudowy tego ostatniego urządzenia wyglądają tak, jak to było pokazywane na różnych rysunkach. Przedni panel posiada więc cienkie ramki. Nie ma na nim miejsca na fizyczny przycisk Home. Jest za to wydzielona część na przednią kamerę, głośnik i różne czujniki. Szklany tył posiada pionowe wycięcie na dwa aparaty, oraz specjalne dodatkowe mocowanie dla ich obiektywów. Na tylnej ścianie nie ma śladu czytnika Touch ID. Jeśli widoczne na zdjęciach części są autentyczne, muszą pochodzić od modelu, który posiada czytnik Touch ID umieszczony pod lub bezpośrednio w ekranie.

Nie ma oczywiście pewności, że prezentowane elementy obudowy są autentyczne (Benajmin Geskin, który wcześniej publikował różne tego typu zdjęcia i którego wiarygodność jest trudna do oceny, twierdzi, że elementy widoczne na zdjęciach nie są autentyczne). Na obecnym etapie wycieki takich elementów z chińskich fabryk są jednak bardzo prawdopodobne. Jaki by nie był iPhone 8, to jeśli Apple faktycznie zamierza go pokazać za trzy miesiące, jego produkcja musi się właśnie zaczynać albo już trwa.

Zdaniem osoby, która opublikowała te zdjęcia zrobione przez kogoś bezpośrednio w Chinach, widoczne na nich tylne części obudowy iPhone'ów 7s i 7s Plus są także wykonane ze szkła, co ma umożliwić ich ładowanie indukcyjne. Trudno jednak stwierdzić, czy faktycznie są to elementy ze szkła czy z aluminium w onyksowym wykończeniu.

Źródło: Reddit