Do serwisu Apple Music w systemie iOS zaimplementowano nowe funkcje społecznościowe. Pozwalają one na obserwowanie znajomych, a także przynoszą dodatkową kategorię do zakładki Dla Ciebie, czyli Friends Are Listening To.

Zależnie od ustawionych preferencji, obserwować nasze konto mogą wszyscy użytkownicy albo tylko ci, których zaakceptujemy. Sam proces znajdowania osób, których aktywność muzyczną chcemy śledzić jest bardzo prosty i sprowadza się do odszukania kontaktów z iCloud albo znajomych z Facebooka.

W zakładce Dla Ciebie pojawiła się nowa kategoria – Friends Are Listening To. Prawdopodobnie do wrześniowej premiery iOS 11 nazwa ta zostanie przetłumaczona na język polski. W tym miejscu mamy możliwość zobaczenia ostatnio słuchanych przez naszych znajomych albumów i playlist.

Po otwarciu albumu lub playlisty w Apple Music w dolnej części ekranu pojawią się awatary znajomych, którzy słuchali danego wydawnictwa. O zmianach w serwisie muzycznym firmy z Cupertino rozmawiamy w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.