Apple udostępniło wczoraj wieczorem w serwisie YouTube nową reklamę z serii Shot on iPhone. Klip zatytułowany jest „Ziemia”.

Składają się na niego krótkie sekwencje filmowe, prezentujące różne miejsca na naszej planecie. Jako narrację wykorzystano archiwalne nagranie słynnego astronoma Carla Sagana, czytającego fragment swojej książki „Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie”, odnoszący się do słynnego zdjęcia Ziemi wykonanego przez sondę kosmiczną Voyager 1 z odległości 6,4 miliardów kilometrów.

Ziemia jest bardzo małą sceną na przeogromnej arenie kosmosu. W tym mroku, w tej pustce, nic nie wskazuje żeby pomoc mogła nadejść skądkolwiek, aby uratować nas przed nami samymi. Ziemia jest jedynym dotychczas znanym światem, na którym istnieje życie. Nie ma innego miejsca, przynajmniej w najbliższej przyszłości, gdzie nasz gatunek mógłby wyemigrować. Czy się nam to podoba czy nie, na tę chwilę Ziemia jest wszystkim co mamy.

Carl Sagan był profesorem astronomii i nauk kosmicznych i współzałożycielem The Planetary Society. Ogromną popularność przyniosły mu jego książki popularnonaukowe, m.in. wspomniana wyżej „Błękitna kropka” oraz „Kontakt”, na postawie której nakręcono film z Jodie Foster w roli głównej.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.