Zgodnie z zapowiedziami, Apple udostępniło wczoraj aktualizację popularnej aplikacji do nauki podstaw programowania w Swift - Swift Playgrounds - dodając do niej wsparcie dla wielu programowalnych zabawek interaktywnych.

Swift Playgrounds w wersji 1.5 pozwala na programowanie m.in. klocków LEGO MINDSTORMS, robota Education EV3, kulki Sphero SPRK Edition, dronów Parrot i wielu innych. Odpowiednie lekcje i ćwiczenia są już dostępne do pobrania w tym programie.

Swift Playgrounds

Wystarczy tylko sparować iPada z wybranym akcesorium i rozpocząć naukę. Dodanie możliwości programowania interaktywnych zabawek pozwoli na znaczne uatrakcyjnienie lekcji programowania. Postaram się przetestować programowanie kulki Sphero już w najbliższy piątek na prowadzonych przeze mnie zajęciach z programowania w klasie mojego syna (więcej o prowadzonych przeze mnie lekcjach przeczytacie tutaj).

Swift Playgrounds

Apple udostępniło także deweloperom wersję beta Swift Playgrounds w wersji 2.0. Ta wersja tego programu przynosi wsparcie dla Swift 4, iOS 11 SDK w tym nowego frameworku rzeczywistości rozszerzonej ARKit. Beta Swift Playgrounds 2.0 dostępna jest za pośrednictwem aplikacji TestFlight, programiści muszą najpierw wysłać prośbę o udział w testach beta za pośrednictwem serwisu deweloperskiego Apple.

Swift Playgrounds dla iPada w App Store za darmo.