O tym komputerze mówiło się od jakiegoś czasu, do dzisiaj jednak był on raczej życzeniem wielu deweloperów i profesjonalistów. Apple zaprezentowało dzisiaj iMaca Pro.

Komputer posiada ciemnoszarą aluminiową obudowę, klawiaturę i myszkę i wygląda bardzo stylowo. Pojawi się w sprzedaży dopiero w grudniu tego roku (powtarza się tutaj sytuacja z prezentacją Maca Pro kilka lat temu, który trafił do sprzedaży wiele miesięcy później). Będzie on o wiele mocniejszą maszyną niż obecnie dostępne Maki Pro. Apple określa go maszyną o wydajności stacji roboczej, którą w rzeczywistości jest. To najpotężniejszy iMac w historii linii tych komputerów.

Maszyna bedzie dostępna w wersjach z 8-, 10-, a nawet 18-rdzeniowym procesorem Intel Xeon. Szybkość tej maszyny wynosi 22 teraflopy. Wyposażona będzie w specjalny system chłodzący, kartę graficzną Radeon Vega z 16 GB pamięci VRAM i przepustowością na poziomie 400 GB na sekundę. Komputer dostępny będzie w wersjach z pamięcią RAM do 128 GB oraz z dyskiem SSD do 4 TB.

Maszyna posiadać będzie cztery poty Thunderbolt 3 i 10-gigabitowy port Ethernet oraz szybkie gniazdo kart pamięci. Potrafi wyświetlić do 44 milionów pikseli, a kamera FaceTime będzie rejestrować obraz w rozdzielczości 1080 p.