Najnowszy numer magazynu The New Yorker, który ukaże się w poniedziałek, przyozdobi okładka narysowana przez Jorge'a Colombo na iPadzie. Przedstawia ona grupę chłopców, którzy grają w koszykówkę na jednym z boisk w Brooklynie.

To jedne z moich ulubionych miejsc do spędzania czasu. Mieszkam przy tej ulicy, na Brooklyn Heights, więc przychodzę tam cały czas by przepłynąć się East River Ferry albo zrelaksować nad wodą. To magnes – ludzie przychodzą tu z sąsiedztwa Brooklynu aby zrobić sobie selfie nad zatoką albo zorganizować piknik. Tworzenie tego rysunku było trudne; bałem się, że piłka uderzy mnie albo iPada.

Colombo od lat współpracuje z magazynem The New Yorker, a jego prace zachowują dużą spójność artystyczną i charakterystyczną dla tego autora „kreskę”. Rysownik nie poinformował czy wykorzystywał przy najnowszej okładce stylus Apple Pencil, ale wydaje się to bardzo prawdopodobne.

W styczniu Colombo przygotował przy udziale większego wariantu iPada Pro, stylusa Apple Pencil oraz aplikacji Procreate okładkę, na której znalazł się wspomniany już wyżej prom East River Ferry pływający nocą po rzece Hudson.

Proces tworzenia najnowszego rysunku można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Źródło: The New Yorker